еМагазин

Tag : Атина Апостолова

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Останавме без Атина Апостолова, доајенката на македонската народна музика

Редакција
На 78-годишна возраст вчера почина Атина Апостолова, доајенката на македонската народна музика. Ќе ја паметиме по бројните хитови, меѓу кои “Запејте мераклии“, “Цела вечер ќе...