еМагазин

Tag : барон

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопственикот на кафулето „Барон“ во кое беше подметнат пожар е во Идризово

Редакција
Кафулето „Барон“ во скопски Чаир, во кое беше подметнат пожар и кое го носи името на истоимената криминална група „Барон“ и нејзиниот член Гани Туша,...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Објавена снимка од подметнувањето на пожарот во кафулето „Барон“ во Чаир

Редакција
Убиството на таткото на Гани Туша, кој е осомничен за убиството на еден од водачите на криминалната група „Дуќанџик“, Орхан Бајрами – Оки, Зељкиф Туша, како...