еМагазин

Tag : „Беса транс“

Македонија ТОП СТОРИИ

20 месеци затвор за сопственикот на „Беса транс“, компанијата доби четиригодишна забрана за работа

Редакција
Сопственикот на компанијата „Беса транс“, Беким Хаџиу, доби една година и осум месеци затвор за несреќата на автобусот на компанијата во Бугарија, на 23. ноември...