еМагазин

Tag : Беким Хаџиу

Македонија ТОП СТОРИИ

20 месеци затвор за сопственикот на „Беса транс“, компанијата доби четиригодишна забрана за работа

Редакција
Сопственикот на компанијата „Беса транс“, Беким Хаџиу, доби една година и осум месеци затвор за несреќата на автобусот на компанијата во Бугарија, на 23. ноември...
Македонија

КОД: Сопственикот на „Беса Транс“ два пати бил на распит во бугарското Oбвинителство, за македонските органи останува недостапен

Редакција
КОД објави дека сопственикот и управител на „Беса транс“, Беким Хаџиу, кој е во Бугарија, веќе дал две изјави поврзани со сообраќајната несреќа во која...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Сопственикот на „Беса транс“, Беким Хаџиу проговори за несреќата: „Си реков зошто и јас не бев во тој автобус, да умрам и јас во автобусот“

Редакција
Сопственикот на туристичката агенција „Беса транс“, Беким Хаџиу во интервју за Бугарската национална телевизија БНТ за првпат проговори за автобуската несреќа во која загинаа 45...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На Фејсбук се огласи сопственикот на “Беса транс“: Овие тестови се од Алах

Редакција
На Фејсбук се огласи сопственикот на “Беса транс“, Беким Хаџиу, компанијата во чиј автобус во Бугарија загинаа 45 патници. „Овие зборови ги кажувам со жалење...