еМагазин

Tag : Васко Стојков

Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага и барање за притвор за струмичанецот кој го возеше Палевски од Србија до Турција, адвокатот засега останува на слобода

Редакција
Јавното обвинителство отвори истрага и за струмичанецот Стефан Димковски, кој го возеше осомничениот за убиството и грабнување на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот на Палевски кој го однесе во Белград на распит во полиција

Редакција
Адвокатот на осомничениот за убиство и грабнувањето на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, Васко Стојков, кој го однесе во Белград е на...