еМагазин

Tag : Герт Вилдерс

Свет ТОП СТОРИИ

На изборите во Холандија победи Вилдерс, познат по антиисламски, антиимигрантски и анти-ЕУ ставови

Редакција
Националистичката и десно популистичка Партија на слободата (ПВВ) е победник на предвремените парламентарни избори кои се одржаа вчера во Холандија. Лидерот на партијата, Герт Вилдерс...