еМагазин

Tag : “Грчко решение“

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Нема ни северна, ни јужна, Македонија е една и грчка: Претседател на грчка партија во Парламентот го искина Договорот од Преспа

Редакција
Претседателот на грчката партија “Грчко решение“, Кирјакос Велопулос, која има 12 пратеници, денеска во грчкиот Парламент го искина Договорот од Преспа. -Не постои ни северна,...