еМагазин

Tag : Килијан Марфи

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) 7 Оскари за филмот „Опенхајмер“, за „таткото“ на атомската бомба

Редакција
Филмот „Опенхајмер“ на режисерот Кристофер Нолан, кој е автобиографска приказна за „таткото“ на атомската бомба, Роберт Опенхајмер, триуфираше на Оскарите. Доби дури седум Оскари –...