еМагазин

Tag : Костантин Димитровски

Македонија ТОП СТОРИИ

Разрешен в.д. директорот на Конзерваторскиот центар, Костантин Димитровски

Редакција
Министерката за култура Бисера Костадинова Стојчевска го разреши в.д. директорот на Конзерваторскиот центар Скопје Костантин Димитровски, кој заедно со неколкумина други лица беше приведен под...