еМагазин

Tag : кредитeн рејтинг

Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонија го задржа кредитниот рејтинг ББ-со стабилен изглед од „Стандард и Пурс“

Редакција
Македонија го задржа кредитниот рејтинг ББ-со стабилен изглед од aгенцијата „Стандард и Пурс“, соопшти Министерството за финансии. Во најновиот извештај Агенцијата очекува растот на бруто-домашниот...