еМагазин

Tag : пешки

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Младиот Дамјан Марковски од Скопје пешки стигна во Црна Гора, за да се заблагодари на Св. Василие Острошки

Редакција
Младиот македонски спортист Дамјан Марковски на 28. мај тргна пешки од Скопје до манастирот Острог во Црна Гора за да му одаде благодарност на Св....