еМагазин

Tag : потреница

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Распишана меѓународна потерница за Љупчо Палевски, осомничен за убиството на Вања и Панче

Редакција
Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски...