еМагазин

Tag : Робер Фицо

Свет ТОП СТОРИИ

Објавена снимка од евакуацијата на словачкиот премиер откако беше застрелан

Редакција
Објавена е снимка од евакуацијата на словачкиот премиер Роберт Фицо (59), кој денеска беше застрелан, по што е префрлен во болница. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ По атентатот...