еМагазин

Tag : Стара скопска чаршија

Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага за 11 лица за уништување културно наследство во Старата скопска чаршија

Редакција
По повеќемесечна предистражна постапка, денеска под раководство на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, единиците на МВР спроведоа...