еМагазин

Tag : трговски практики

Бизнис ТОП СТОРИИ

Донесен Законот за забрана на нефер трговски практики

Редакција
Собранието на денешната седница го изгласа Законот за забрана на нефер трговски практики во синџирот на снабдување на земјоделски и прехранбени производи. Со Законот се...