еМагазин

Tag : ѕид

Локално ТОП СТОРИИ

И Министерство за здравство се оградува од проблемот со паднатиот потпорен ѕид позади Детска клиника

Редакција
Од Министерството за здравство информираа дека немаат надлежност за трајно користење на земјиштето на кое се наоѓа паднатиот потпорен ѕид позади Клиниката за детски болести. „Секој...
Локално ТОП СТОРИИ

Да беше наша надлежност, ѕидот одамна ќе беше саниран, велат од Општина Центар

Редакција
Од Општина Центар информираат дека санацијата на потпорниот ѕид на Клинички Центар и улицата „Белградска“ не се во надлежност на Општината. Од таму велат дека...