еМагазин

Tag : Анџела П. Агелер

Македонија ТОП СТОРИИ

Американската амбасадорка: Од Софија и други слушнавме многу агресивен јазик за ситуацијата во Македонија, кој не е заснован на факти

Редакција
Американската амбасадорка Анџела П. Агелер вели дека има многу историја меѓу Македонија и Бугарија, многу заеднички интереси, но нагласува дека има и луѓе, кои би...