еМагазин

Tag : Антон Силуанов

Свет

Русија се помалку ќе го користи американскиот долар

Редакција
Москва ќе го намали бројот на американските хартии од вредност кои ги поседува, како одговор на новите санкции воведени од САД, изјави рускиот министер за...