еМагазин

Tag : Антонио Пирковски

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Изложба „Неонска рефлексија“ на уметникот Антонио Пирковски

Редакција
До 31 октомври ќе биде поставена изложбата „Неонска рефлексија“ на којашто во излозите на Францускиот институт и кафе-барот Нано во Скопје се претставени инсталации од...