еМагазин

Tag : аорта

Да помогнеме

На Горан Алексов му се потребни средства за операција на напукната срцева аорта

Редакција
На Горан Алексов му е откриена напукната срцева аорта и секојдневно животот му е во опасност, се вели во апелот на социјалните мрежи. Итна операција...