еМагазин

Tag : Арбјан Мазнику

Балкан ТОП СТОРИИ

Во новата влада на Албанија ќе има и министер Македонец

Редакција
Во новата, реконструирана влада на Албанија, ќе има и министер Македонец. Станува збор за Арбјан Мазнику, актуелен заменик градоначалник на Тирана, чиј татко потекнува од...