еМагазин

Tag : Аугусто Сантош Силва

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Португалскиот министер за надворешни вели дека Закаријаш згрешила, не била лингвист

Редакција
Министерот за надворешни работи на Португалија, Аугусто Сантош Силва за МИА ги коментираше последните случувања околу содржината на португалскиот предлог за надминување на спорот меѓу...