еМагазин

Tag : Бањани

Локално

Судар со полициско возило и пукање во филмска бркотница со дрвокрадци

Редакција
На 20.08.2019 во 01.10 часот во атар на село Бањани, скопскo полициски службеници откако забележале комбе натоварено со дрва превземале мерки и активности за запирање...