еМагазин

Tag : багерист

Локално ТОП СТОРИИ

Обвинителство отвори истрага за багеристот кој усмрти жена на пешачки во Скопје

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило – тешки дела против безбедноста...