еМагазин

Tag : балканци

Балкан

За две години во Германија се преселиле над 200 илјади Хрвати, Сриби и Босанци

Редакција
Извештајот на германската Сојузна служба за миграции (БамФ) за вселување и иселување од Германија во 2016 и 2017 година, покажува дека голем број граѓани од...