еМагазин

Tag : срби

Балкан

Уапсен и еден Русин кој се преставувал како дипломат: Заврши операцијата на косовската полиција во северно Косово

Редакција
Акцијата на специјалните единици на косовската полиција РОСУ, што започна денеска во раните утрински часови во северно Косово, но и во неколку други делови на...
Балкан

70 Срби се смрзнувале во Чешка чекајќи го: Македонец ги измамил за работа, им ги земал парите и исчезнал

Редакција
Околу 70 работници од Србија кои тргнале за Чешка за пристојно платена работа, се смрзнувале оставени на пат во таа земја, бидејќи човек со лажен...
Балкан

За две години во Германија се преселиле над 200 илјади Хрвати, Сриби и Босанци

Редакција
Извештајот на германската Сојузна служба за миграции (БамФ) за вселување и иселување од Германија во 2016 и 2017 година, покажува дека голем број граѓани од...
Балкан

Анкета: Србите најмногу ги сакаат Грците, па Црногорците, а потоа Македонците

Редакција
Граѓаните на Србија најмногу во регионот ги сакаат Грците, потоа Црногорците, а на трето место се Македонците, покажуваат резултатите од истражувањето на „Фактор плус“, објави белградскиот...