еМагазин

Tag : Балтик пајп

Свет ТОП СТОРИИ

Пуштен во употреба новиот гасовод „Балтик пајп“ кој ги поврзува Полска, Данска и Норвешка

Редакција
Премиерите на Полска и на Данска денеска во Голењов, северозападно од Полска, во присуство на полскиот претседател, свечено го отворија новиот гасовод поставен на дното...