еМагазин

Tag : Бандиќ

Балкан

Почина градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ

Редакција
На 66 години вчера почина градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ. Тој починал од срцев удар. Бандиќ важи за една од најконтроверзните личности на политичката сцена...