еМагазин

Tag : банкарска гаранција

Бизнис ТОП СТОРИИ

Ако „Балкан Јутилитис“ не испорачува гас согласно договореното, ќе ја активираме банкарската гаранција, вели Ковачевски

Редакција
Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски денеска соопшти дека ако евентуално бугарската компанија „Балкан Јутилитис“ не испорачува природен гас согласно Договорот, ќе биде активирана...