еМагазин

Tag : барок

Македонија

Барокен замок на два ката, со огромен балкон и базен планирал да гради Груевски на Водно

Редакција
Барокен замок, на два ката, со огромен балкон и базен, распослан на огромна површина на Водно, требало да гради екс премиерот Никола Груевски на Водно,...