еМагазин

Tag : Башино гас

Бизнис ТОП СТОРИИ

РКЕ им ги одзеде лиценците на трговците со нафта „Гуливер инженеринг“, „Пертинакс“ и „Башино гас“

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлуки со кои ги одзема лиценците за вршење на енергетска дејност на три друштва за трговија...