еМагазин

Tag : Баумер

Бизнис

„Баумер“ отвори фабрика во Бунарџик, ќе извезува сензорска технологија

Редакција
Напредна сензорска технологија и други полуфабриканти од електрониката ќе се извезуваат на европскиот пазар од фабриката на швајцарски „Баумер“ што денеска официјално стартуваше со работа...