еМагазин

Tag : Бесим Деари

Македонија ТОП СТОРИИ

Привремено по смената на Велковски, БЈБ ќе го води Бесим Деари

Редакција
Владата на седница вчера го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазе Велковски. Барањето за разрешување на Велковски беше поднесено од министерот за внатрешни...