еМагазин

Tag : БЈБ

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Ариф Асани на чие место во Бирото за јавна безбедност е поставен Арбен Јашари

Редакција
Ариф Асани не е повеќе заменик директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Арбен Јашари нов заменик директор на Бирото за јавна безбедност...
Македонија ТОП СТОРИИ

Арбен Јашари нов заменик директор на Бирото за јавна безбедност

Редакција
Арбен Јашари е нов заменик директор на Бирото за јавна безбедност – БЈБ на која позиција до вчера беше Ариф Асани. Од МВР за МИА...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

БЈБ започна истрага: Во затворена група на „Телеграм“ средношколци споделуваат експлицитни фотографии и видеа на малолетни девојчиња

Редакција
Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм со наслов „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од...
Македонија

Поранешниот директор на БЈБ, Чавков од безбедносни причини префрлен во затворот во Штип

Редакција
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Митко Чавков, од истражниот затвор Скопје во скопско Шуто Оризари e преместен во затворот во Штип. Како...
Македонија ТОП СТОРИИ

10 дена молк од македонските институции за скандалозното бегство на Груевски

Редакција
И по десет дена откако поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски на својот Фејсбук профил соопшти дека е во Унгарија (13 ноември) и дека...
Македонија

Директорот на БЈБ, Тасевски за насилството во Собранието: Напаѓачите извикуваа дека ќе не убијат и оти ќе биде прогласена воена состојба

Редакција
Лица со фантомки се закануваа дека ќе бидеме ликвидирани, не пцуеја и не удираа со се што ќе стигнеа, сведочеше синоќа Сашо Тасевски, актуелен директор на...
Македонија

Лазе Велковски, поранешниот директор на БЈБ ќе биде началник на Одделот за борба со организиран криминал

Редакција
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазе Велковски, кој беше разрешен од оваа функција поради злоупотреба на службен џип за патување во Грција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на Сашо Тасевски, новиот директор на БЈБ

Редакција
Новиот директор на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, кој денеска ја презеде должноста е роден на 19.10.1972 во Скопје. Тој е магистер по криминалистика...
Македонија

Лазе Велковски му ја предаде функцијата на новиот директор на БЈБ, Сашо Тасевски

Редакција
Во Министерството за внатрешни работи на Република Македонија денеска беше извршено примопредавање на должноста директор на Бирото за јавна безбедност. Досегашниот директор на Бирото за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Какви надлежности има Бирото за јавна безбедност кое доби нов директор

Редакција
Владата на Република Македонија го прифати предлогот на Министерот за внатрешни работи Сашо Тасевски да биде именуван за нов директор на Бирото за јавна безбедност...