еМагазин

Tag : БЈБ

Македонија

Поранешниот директор на БЈБ, Чавков од безбедносни причини префрлен во затворот во Штип

Редакција
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Митко Чавков, од истражниот затвор Скопје во скопско Шуто Оризари e преместен во затворот во Штип. Како...
Македонија ТОП СТОРИИ

10 дена молк од македонските институции за скандалозното бегство на Груевски

Редакција
И по десет дена откако поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски на својот Фејсбук профил соопшти дека е во Унгарија (13 ноември) и дека...
Македонија

Директорот на БЈБ, Тасевски за насилството во Собранието: Напаѓачите извикуваа дека ќе не убијат и оти ќе биде прогласена воена состојба

Редакција
Лица со фантомки се закануваа дека ќе бидеме ликвидирани, не пцуеја и не удираа со се што ќе стигнеа, сведочеше синоќа Сашо Тасевски, актуелен директор на...
Македонија

Лазе Велковски, поранешниот директор на БЈБ ќе биде началник на Одделот за борба со организиран криминал

Редакција
Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазе Велковски, кој беше разрешен од оваа функција поради злоупотреба на службен џип за патување во Грција,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на Сашо Тасевски, новиот директор на БЈБ

Никола Осило
Новиот директор на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, кој денеска ја презеде должноста е роден на 19.10.1972 во Скопје. Тој е магистер по криминалистика...
Македонија

Лазе Велковски му ја предаде функцијата на новиот директор на БЈБ, Сашо Тасевски

Никола Осило
Во Министерството за внатрешни работи на Република Македонија денеска беше извршено примопредавање на должноста директор на Бирото за јавна безбедност. Досегашниот директор на Бирото за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Какви надлежности има Бирото за јавна безбедност кое доби нов директор

Редакција
Владата на Република Македонија го прифати предлогот на Министерот за внатрешни работи Сашо Тасевски да биде именуван за нов директор на Бирото за јавна безбедност...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сашо Тасевски е новиот директор на БЈБ

Редакција
На денешната седница Владата на Република Македонија го прифати предлогот на Министерот за внатрешни работи Сашо Тасевски да биде именуван за нов директор на Бирото...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Сашо Тасевски, најсериозниот кандидат за нов директор на БЈБ?

Редакција
Еден од најсериозните кандидати за нов директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) е Сашо Тасевски, кој на јавноста и стана познат како полицискиот службеник од...
Македонија

Сашо Тасевски, кој го обезбедува Заев нов директор на БЈБ

Редакција
Сашо Тасевски е назначен за нов директор на Бирото за јавна безбедност, објави Press24.   Порталот се повикува на високи извори во МВР. Одлуката се очекува утре...