еМагазин

Tag : Велковски

Македонија ТОП СТОРИИ

Заменик министерката Тренчевска го демантира министерот Велковски

Редакција
На денешната прес-конференција на техничкиот министер за труд и социјална политика, Ѓоко Велковски, реагираше неговата заменичка Јованка Тренчевска. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Над 2.200 граѓани незаконски примале...
Македонија

Лазе Велковски му ја предаде функцијата на новиот директор на БЈБ, Сашо Тасевски

Редакција
Во Министерството за внатрешни работи на Република Македонија денеска беше извршено примопредавање на должноста директор на Бирото за јавна безбедност. Досегашниот директор на Бирото за...