еМагазин

Tag : Тасевски

ЖИВОТ

(Фото) Спасовски, Тасевски и Маричиќ ги бодреа македонските фудбалери на натпреварот со Словенија од трибина

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, министерот за правда, Бојан Маричиќ и директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, вчера ги бодреа македонските фудбалери...
Македонија

Лазе Велковски му ја предаде функцијата на новиот директор на БЈБ, Сашо Тасевски

Редакција
Во Министерството за внатрешни работи на Република Македонија денеска беше извршено примопредавање на должноста директор на Бирото за јавна безбедност. Досегашниот директор на Бирото за...