еМагазин

Tag : телеграм

Македонија

Девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле дека биле злоупотребени во „Јавна соба“

Редакција
Седум девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле во Бирото за јавна безбедност (БЈБ) дека нивни фотографии се злоупотребени во групата „Јавна соба“ на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се подготвуваат кривични за креаторот и администраторот: Затворена “Јавна соба“

Редакција
Групата „Јавна соба“ на мобилната апликација „Телеграм“ денеска е затворена по барање на МВР. Од Министерството за внатрешни работи за МИА ја потврдија информацијата. Оттаму...
Македонија

Детали од МВР: Идентификувани сопственикот и еден од администраторите на групата „Јавна соба“ на „Телеграм“

Редакција
Сектор за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје изврши идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба“ со иницијали Д. К. од...
ЖИВОТ

Жртва на групата „Јавна соба“ на “Телеграм“ за А1он: Сандачето ми е полно со машки полови органи и прашања колку треба да платат за секс

Редакција
Жртва на групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм го сподели своето непријатно искуство за А1он. Таа сега е мајка на малолетно дете, а по објавувањето...
ЖИВОТ

ХЕРА: „Јавна Соба“ и насилството меѓу младите е АЛАРМ за воведување сексуално образование

Редакција
Случувањата со „Телеграм“ и затворената група „Јавна Соба“ се проблем за кој алармираме веќе долго време, велат од ХЕРА. „Врсничкото и родово базираното насилство се...
Македонија

Телма: Тинејџер е креатор на „Јавна соба“, МВР ги обезбедила телефонските броеви на над 7.000 членови на групата на Телеграм

Редакција
Телевизијата Телма објави дека полицијата влегла во трагата на администраторот на групата „Јавна соба“ на апликацијата „Телеграм„ во која се споделува порнографски материјал и од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е виновен, девојчињата што испраќале фотографии, родителите или тие што ги споделуваат: Твитер реакции за групата на Телеграм

Редакција
Информација за затворената група на апликација “Телеграм“, на која се споделува порнографски материјал и од малолетни девојки од цела Македонија ги „запали“ социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ...
ЖИВОТ

А1он: И политичари и бизнисмени во групата на Телеграм каде што се споделува порнографија

Редакција
А1он објави дека името на групата на апликацијата на „Телеграм“ каде што се споделуваат порнографски видеа и фотографии од девојки од Македонија, од кои дел...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Се бараат администраторите на групата на Телеграм: Родителите чии девојчиња биле злоупотребени да пријават

Редакција
Министерството за внатрешни работи презема мерки и активности за расчистување на случајот со затворената група „јавна соба“ на социјалната мрежа „Телеграм“ на која се објавувани...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Каква апликација е Телеграм, преку која македонски средношколци споделуваат порнографски материјал од малолетнички

Редакција
“Телеграм“ е мобилна апликација за пораки со фокус на брзината и безбедноста. Таа е супербрза, едноставна и бесплатна. Едноставната регистрација ја прави оваа апликација уште...