еМагазин
Image default
Македонија

Лазе Велковски, поранешниот директор на БЈБ ќе биде началник на Одделот за борба со организиран криминал

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Лазе Велковски, кој беше разрешен од оваа функција поради злоупотреба на службен џип за патување во Грција, ќе биде началник на Одделот за борба со организиран криминал во рамки на Министерството за внатрешни работи.

Информацијата ја потврди министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истрага „Дизајн“ на СЈО: Јанакиески ја фаворизирал кинеската „Јутонг“ за набавката на двокатните автобуси

Редакција

Сузана Николовска е назначена за нова в.д. директорка на Клиниката за кожни болести

Редакција

„И јас сум Моника, апсете ме!„: Протест за затворената активистка за легализација на марихуаната

Редакција