еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Најголем број од новозаболените од корона вирусот во Струга и Скопје

Вкупниот број на заболени од корона вирусот во Македонија вчера се искачи на 483 лица, а истиот ден е забележан и рекорден број од 53 новозаболени граѓани.

Најголем број од новозаболените се од Струга и Скопје, додека од 5 пријавени случаи од страна на ЦЈЗ Штип, 2 се од Радовиш.

Еве како изгледа табелата, која ја изработи Институтот за јавно здравје:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови 53 случаи на заразени од корона вирусот, вкупно 483: Пет починати

Корона вирусот „пристигна“ и во Радовиш: Заболени две лица

Позитивни на корона вирусот инфектолог во Прилеп и вработен во фабриката „Гентерм“

Откако имале контакт со заразена пациентка: Во самоизолација 14 медицински лица во Штип

Фото: Општина Битола

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Становите во Гази Баба речиси двојно поевтини отколку во Центар

Никола Осило

(Видео) Прекрасно: Глас како славеј одекна на Алпите со македонски песни

Редакција

(ВИДЕО) Авиони на САД и Грција од македонското небо го поздравија нашето членство во НАТО

Редакција