еМагазин

Tag : безбол палка

Локално

„Летале“ тупаници, безбол палкa и шипкa во тепачка поради неврзано куче

Редакција
На 24.04. во 17.50 часот во Полициско одделение Групчин лицето И.М. (43) од село Добарце пријавил дека истиот ден тој и неговиот внук биле физички...
Локално

Му го демолирал автомобилот со безбол палка

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.К.(21) од село Велгошти, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство”, информира МВР. На 16.08.2018...