еМагазин

Tag : „Брз одговор 23“

Македонија ТОП СТОРИИ

Денеска на „Криволак“ започнува најголемата воена вежба годинава, „Брз одговор 23“

Редакција
На армискиот полигон „Криволак“ денеска започнува вежбата „Брз одговор 23“, која што е дел од најголемата мултинационална вежба во Европа оваа година, „Defender Europe 23”...