еМагазин

Tag : Црвениот плоштад

Свет

(Видео) Путин постигна пет гола во хокеј-натпревар на Црвениот плоштад

Никола Осило
Рускиот претседател Владимир Путин покажа дека може да игра хокеј како професионалец. Тој вчера постигна пет гола на традиционалниот ревијален натпревар што се игра на