еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Путин постигна пет гола во хокеј-натпревар на Црвениот плоштад

Рускиот претседател Владимир Путин покажа дека може да игра хокеј како професионалец. Тој вчера постигна пет гола на традиционалниот ревијален натпревар што се игра на Црвениот плоштад во Москва, а во кој учествуваат поранешни професионални играчи од НХЛ лигата како Павел Буре и Вјечислав Фетисов.

Во овој меч заигра и рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу.

Фото/Видео: РТ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео)„Жолтите елеци“ се обидуваат да влезaт во зградата на Европскиот парламент во Брисел

Никола Осило

 (Фото) Славната Ума Турман со подршка на протестите на „жолтите елеци“

Редакција

Ципрас и Заев со празни раце: Денис Меквеги и Надја Мурад добитници на Нобеловата награда за мир

Редакција