еМагазин

Tag : Даниел Нолан

Македонија

Дописникот на британски „Гардијан“ го фотографираше Груевски во Будимпешта

Редакција
Дописникот на британски „Гардијан“ од Будимпешта, Даниел Нолан го фотографирал поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта, кој избега од Македонија и доби азил во Унгарија....