еМагазин

Tag : Ќерамидница

Локално

Приведена 50-годишна дилерка од скопска Ќерамидница

Редакција
На 10.09.2019 во Полициската станица станица Гази Баба била приведена Д.С.(50) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и...
Локално

Киднапирале скопјанец и го тепале поради љубовна врска

Редакција
На 31.10.2018 година во 20,40 часот во Полициска станица Кисела Вода, С.Ф.(20) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 01,45 часот во Скопје на булевар...