еМагазин

Tag : Џезилка

Забава

Петар Ренџов со нов албум „Џезилка“

Редакција
Во понеделник, 24 декември 2018 г. во 20 часот, во клуб-ресторанот “Портофино”, ќе биде промовиранo најновото ЦД издание на Петар Ренџов, насловено како „Jazzilka”. Најновиот...