еМагазин

Tag : Глас Флекс

Бизнис

Инвестиција од 9 милиони евра: Почнува со работа нова фабрика за стакло во ТИРЗ Тетово

Редакција
Во Технолошко-индустриската развојна зона во Тетово почна со работа фабриката за производство на стакло „Глас Флекс“, сопственост на македонско-холандски капитал. Вредноста на инвестицијата е девет милиони...