еМагазин

Tag : Горан Петронијевиќ

Балкан ТОП СТОРИИ

Потпретседателот на Српската листа, Радоичиќ во целост ја презеде одговорноста за инцидентот во Бањска во Косово

Редакција
Милан Радоичиќ, досегашен потпретседател на Српската листа, во целост ја презеде одговорноста за настаните во селото Бањска на северот на Косово, се вели во изјавата...