еМагазин

Tag : Гордан Калајџиев

Македонија

Калајџиев: Јанева не може да ги отстапува предметите, нема политичка волја СЈО да продолжи да работи

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема овластување ниту во нормални услови, ниту пак сега кога е во притвор да ги делегира предметите од Специјалното јавно...