еМагазин

Tag : гори

Македонија

Активни пожари: Гори на целата територија на државата

Редакција
Центарот за управување со кризи информираше за сктивни пожари на отворен простор до 13.00 часот. Скопски регион Пожарот на м.в.Љуботенски Бачила е активен, од ЕЛС...